30 czerwca 2020

VCI jako sposób na bezpieczny transport

Transport morski – bo to on przychodzi nam na myśl, jeśli mówimy o tych bardziej opłacalnych. Jest to transport skomplikowany pod względem logistycznym. Związane jest to przede wszystkim z panującymi podczas transportu specyficznymi warunkami atmosferycznymi – dużą wilgotnością, zasoleniem atmosfery, brakiem cyrkulacji powietrza, jak i duże różnice dobowe temperatur. Przewożone w takich warunkach ładunki są szczególnie narażone na korozję. Jak je zatem chronić? Poznaj VCI jako zabezpieczenie antykorozyjne!

Każdy wie, że korozja to niepożądane zjawisko, które stopniowo niszczy metal. Jak już wspomnieliśmy, na korozję szczególnie narażone są ładunki w transporcie morskim. Aby je w dużym stopniu ochronić, stosuje się zabezpieczenia, które przeciwdziałają pojawianiu się wilgoci. Najbardziej skutecznym zabezpieczeniem okazuje się folia antykorozyjna VCI.

VCI – dla korozji stanowcze nie

VCI jest jedną z metod zabezpieczenia antykorozyjnego, która polega na powolnym odparowywaniu inhibitora korozji z powierzchni papieru lub folii, w które został zapakowany nasz metalowy przedmiot. Dzięki takiemu zabezpieczeniu powierzchnia naszego produktu nie koroduje podczas transportu.
Cały proces działania inhibitora sprowadza się do utworzenia na powierzchni przedmiotu warstwy ochronnej oraz wypełnienie wolnej przestrzeni para inhibitora między opakowaniem z inhibitorem a powierzchnią chronioną. Co bardzo ważne, cząsteczki VCI emitowane są z powierzchni opakowania aż do jego wyczerpania, dzięki czemu tak zabezpieczony produkt może być przechowywany nawet do roku. Najważniejszą zaletą VCI jest nie tylko trwałość i wysoka skuteczność, ale również to, że ochraniana powierzchnia jest sucha, czysta i gotowa do użycia, bez konieczności czyszczenia przedmiotu z danego środka antykorozyjnego.

Popularne tagi: pochłaniacze wilgociolej antykorozyjnypreparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz , oleje antykorozyjne , folia aluminiowa , folia antykorozyjna

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
VCI

Dojazd:

SHARE:
TRANSPORT 0 Replies to “VCI jako sposób na bezpieczny transport”
codeengineers