19 lutego 2019

Nie masz pomysłu na rozwój swojego przedsiębiorstwa? Spróbuj networkingu!

Networking – czym tak naprawdę jest? To nic innego jak nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych w celach rozwoju działalności. Są to różnego rodzaju eventy organizowane przez  organizacje takie jak WFS Polska, na których spotykają się ludzie z różnych branż.

Jeśli chcesz efektywnie rozwijać swoją firmę, zdecydowanie powinieneś zacząć uczestniczyć w  spotkaniach networkingowych. Na pewno  znajdziesz tam ludzi ze swojej branży i nawiążesz cenne kontakty, które pozwolą Ci i Twojej firmie naprawdę się rozwinąć.

Spotkania odbywają się regularnie w miastach takich jak Warszawa, Łódź, Kraków czy Katowice. Aby wziąć udział w jednym z nich, wystarczy wejść na stronę WFS Polska, zapisać się oraz wnieść drobną opłatę. Następnie możesz  rozpoczynać przygotowania do spotkania.

Dobre przygotowanie to fundament  udanego eventu, ale co dalej?

Niewątpliwe jest to, że musisz przemyśleć co chcesz osiągnąć dzięki spotkaniom networkingowym? Co możesz zaoferować innym? Ale to nie wszystko, co dalej ? Przed spotkaniem dowiedz się, z jakimi ludźmi warto porozmawiać, przecież nie musisz rozmawiać ze wszystkimi – nie o to w tym chodzi! Wybierz osoby, które będą interesującą stroną rozmowy dla Ciebie. Przygotuj także, szczegółową prezentację swojej firmy, ale pamiętaj, że masz tylko około minuty na zainteresowanie nią rozmówcy! Rozmowę zacznij od uścisku dłoni, następnie staraj się przedstawiać tylko konkrety. Daj też oczywiście  wyrazić swoje stanowisko swojemu rozmówcy. Bądź miły i nie zapomnij o uprzejmym pożegnaniu. To jednak jeszcze nie koniec, jeżeli jesteś zainteresowany konkretną ofertą, po spotkaniu postaraj się nawiązać kontakt z daną firmą mniej więcej w ciągu 72 godzin.

Networking – zapomnij co to stres i ruszaj na pierwsze spotkania!

codeengineers
Ostatnio opublikowane przez codeengineers (zobacz wszystkie)
SHARE:
BIZNES 0 Replies to “Nie masz pomysłu na rozwój swojego przedsiębiorstwa? Spróbuj networkingu!”
codeengineers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *