25 lutego 2020

Inhibitor korozji Wrocław – jak dbać o instalacje grzewczą

By w naszym domu było ciepło sprawna instalacja CO to podstawa. Dlatego warto dbać o stan instalacji grzewczej i dopilnować, by nasze grzejniki były odporne na korozję i jej nie ulegały.

Inhibitor korozji Wrocław – rozpocznij sezon grzewczy ze sprawną instalacją

Początek sezonu grzewczego to dla wielu osób czas przykrych niespodzianek. Korozja, kamień, nieszczelne zawory albo licząca już sporo lat instalacja grzewcza, która właśnie teraz odmówiła współpracy to tylko niektóre z problemów, które mogą spotkać każdego z użytkowników centralnego ogrzewania. Ze sporą ilością tych problemów można sobie poradzić w prosty sposób, jeśli oczywiście w miarę szybko zareagujesz, a najlepiej będzie, jeśli regularnie będziesz im zapobiegać.

Nieszczelność instalacji grzewczej często jest skutkiem korozji i może to dotyczyć wszystkich elementów instalacji. Do korozji zazwyczaj dochodzi, kiedy woda, która wypełnia instalację, nie spełnia odpowiednich wymogów. Kolejnym bardzo niebezpiecznym czynnikiem jest tlen znajdujący się w wodzie, który utleniając żelazo w elementach instalacji grzewczej, powoduje powstawanie rdzy. W wodzie oczywiście zawsze jest tlen, ale jego minimalna ilość nie zaszkodzi instalacji. Jeśli jednak ta ilość się zwiększy, np. na skutek częstej wymiany wody wtedy pojawia się problem. Z nadmiarem powietrza poradzimy sobie odpowietrzając grzejnik, ale jeśli instalacja często się zapowietrza, to znak, aby znaleźć i usunąć przyczynę. Niestety jest nią najczęściej zaawansowany proces korozji, a odpowietrzanie grzejników w takim wypadku jest tylko doraźnym środkiem, który nie usunie przyczyny zapowietrzania.

Inhibitor korozji Wrocław – jak zapobiegać korozji instalacji grzewczej

Zapobiegać korozji elementów instalacji centralnego ogrzewania możemy stosując inhibitor korozji Wrocław. Jest to środek chemiczny, który na powierzchni metalu tworzy warstwę ochronną. Ochrona ta polega na chemicznym absorbowaniu na powierzchni inhibitorów korozji w wyniku wystąpienia procesu elektrochemicznego w wodzie z płynem chroniącym.

Działanie inhibitora korozji przyczynia się do znacznego spowolnienia procesu korozji. Inhibitor korozji nie tylko zabezpiecza przed rdzą, ale także zapobiega tworzeniu się zgorzeliny i odkładaniu się kamienia. Dzięki temu grzejniki nie zapowietrzają się, a kocioł pracuje ciszej i wydajniej. Trzeba pamiętać, że aby inhibitor korozji spełnił swoją funkcję musi być stosowany regularnie. Tylko wtedy warstwa ochronna nie zostanie przerwana, a ochrona przed korozją będzie skuteczna.

Popularne tagi : olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz , oleje antykorozyjne

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
inhibitor korozji Wrocław

Dojazd:

 

SHARE:
BUDOWNICTWO 0 Replies to “Inhibitor korozji Wrocław – jak dbać o instalacje grzewczą”
codeengineers