2 kwietnia 2020

Czym jest mobilny serwis maszyn budowlanych?

Serwisowanie maszyn budowlanych to obowiązek każdego właściciela firmy budowlanej. Brak serwisu ciężkiego sprzętu może prowadzić do długotrwałych awarii, czasem takich, których nie da się już naprawić i jedyną opcją jest wymiana maszyny na nową. O ile wymiana laptopa czy drukarki jest łatwa i nie pochłania ogromnych kosztów, o tyle kupno nowej koparki, HDS-a czy dźwigu niesie za sobą duże wydatki. Tylko regularne serwisowanie maszyn daje gwarancję, że są one sprawne, i że w razie usterki wymiana nie będzie konieczna.

Regeneracja silników hydraulicznych

Mobilny serwis maszyn budowlanych to fachowcy w swojej dziedzinie, którzy wraz z przenośnym warsztatem i wymiennymi częściami przyjeżdżają na miejsce awarii maszyny. Mobilny serwis maszyn przeprowadza szczegółową diagnozę urządzenia, tak aby nawet najdrobniejsza usterka nie została pominięta, następnie decyduje o tym, czy dana część nadaje się do naprawy, czy też konieczna będzie regeneracja, następnie dokonuje demontażu, naprawia lub wymienia element, przeprowadza test na sprawność maszyny i gotowe. Szybka, tania i bezproblemowa naprawa bez konieczności przewożenia sprzętu.

Regeneracja pomp hydraulicznych

Jeśli zepsuty podzespół jest na tyle duży, że niemożliwy jest demontaż na miejscu, to mobilny serwis sam dostarcza maszynę na warsztat. To właśnie w przypadku takich części – dużych i najważniejszych w urządzeniu, jak silniki czy pompy – tak ważne jest regularne serwisowanie. Mocno zużyty element rzadko kiedy udaje się naprawić, najczęściej trzeba wymienić go na nowy, a to generuje dodatkowe koszta. Tymczasem w zadbanej maszynie najczęściej możliwa jest regeneracja silników hydraulicznych czy regeneracja pomp hydraulicznych.

Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych

Jak tylko zorientujesz się, że maszyna w firmie działa nieprawidłowo, słychać nierówną pracę silnika, dochodzi do nieznacznych wycieków, zmniejsza się zakres ruchu, zadzwoń po mobilny serwis maszyn budowlanych, rolniczych i górniczych, który szybko i sprawnie przywróci sprzęt do prawidłowego działania. W odpowiednio zadbanej maszynie wystarczy regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych i inne naprawy, zamiast kosztownej wymiany.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.hydroserwishs.pl/

SHARE:
BUDOWNICTWO 0 Replies to “Czym jest mobilny serwis maszyn budowlanych?”
codeengineers