20 lutego 2020

Usuwanie wilgoci – jak pozbyć się wilgoci z domu

W okresie chłodniejszej pory roku, kiedy mniej wietrzymy domy i mieszkania, pojawia się zbyt duża wilgoć w pomieszczeniach. Źródłem większego zawilgocenia są najczęściej codzienne czynności takie jak suszenie prania czy gotowanie. Woda zaczyna się skraplać na szybach okien i pojawia się nieprzyjemny zapach stęchlizny. Problem wilgoci występuje również po zalaniu ścian i podłóg po powodziach lub intensywnych deszczach.

Usuwanie wilgoci – osuszanie budynków i pomieszczeń

Osuszanie budynków, jak również mieszkań za pomocą osuszaczy kondensacyjnych to jedna z lepszych metod osuszania zawilgoconych pomieszczeń. Metoda ta polega na pobieraniu wilgoci z powietrza, schłodzenie go poniżej punktu rosy co powoduje wykraplanie wilgoci. Takie osuszanie jest bardzo efektywne.

Problem nadmiernej wilgoci występuje również w nowo budowanych domach i mieszkaniach. W tym przypadku problemem jest wilgoć budowlana, która zalega w świeżych tynkach i wylewkach. Podczas renowacji starych budynków i pomieszczeń również, gdy wystąpi potrzeba osuszenia ścian, to taki sprzęt się sprawdzi.

W środku pomieszczenia należy umieścić osuszacz pochłaniający wilgoć i dzięki temu zwiększymy jego efektywność. Do przyśpieszenia tego procesu używa się specjalnych dmuchaw i wentylatorów, które wprowadzają powietrze w cyrkulacje, ale go nie nagrzewają. Taka metoda usuwania wilgoci z powietrza nie jest agresywna i nie zagraża ludziom i przedmiotom znajdującym się w osuszanym pomieszczeniu.

Zastosowanie preparatów grzybobójczych to tylko chwilowe rozwiązanie problemu, ponieważ nie usuniemy ich bezpośredniej przyczyny – nadmiernej wilgoci. Są one również szkodliwe dla naszego organizmu, więc nie zaleca się ich stosowania w sytuacjach, gdy musimy przebywać w pomieszczeniach.

Natomiast usuwanie wilgoci przy pomocy osuszaczy, które będą dopasowane do wymiarów oraz stopnia zawilgocenia pomieszczenie pozbędziemy się również różnych drobnoustrojów, które są również niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dzięki temu zminimalizujemy powstawanie grzybów i pleśni.

Po usunięciu wilgoci i osuszeniu pomieszczeń możemy cieszyć się czystym, zdrowym i bezpiecznym powietrzem.

SHARE:
DOM, PORADY 0 Replies to “Usuwanie wilgoci – jak pozbyć się wilgoci z domu”
codeengineers