10 grudnia 2019

Zastosowanie i cechy liczników do AdBlue

Mierzenie poziomu paliwa lub dodatków paliwowych w zbiornikach odgrywa niezwykle istotną rolę w branży motoryzacyjnej czy też przemysłowej. W związku z tym na rynku dostępne są różnego rodzaju liczniki do oleju, benzyny, itp. Ostatnimi czasy coraz częściej możemy słyszeć o specjalnych licznikach do AdBlue.

 

Z każdym rokiem normy dotyczące czystości spalin w silnikach diesla, są coraz bardziej rygorystyczne. W związku z tym w nowoczesnych pojazdach stosowany jest specjalny dodatek AdBlue, który jest dozowany z osobnego zbiornika. Dzięki temu dodatkowi, pojazd jest w stanie spełnić coraz bardziej rygorystyczne wymagania norm czystości spalin.

Co należy wiedzieć o licznikach do AdBlue?

Wspomniana wyżej ciecz jest tankowana do osobnych zbiorników. Dobrze jest znać dokładną ilość tej substancji wlanej do zbiornika. W tym celu przydają się liczniki do adblue. Montuje się je na pompach lub wężach stanowiących część instalacji umożliwiającej przepompowywanie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, liczniki takie są w stanie bardzo dokładnie mierzyć objętość przepływającej cieczy.

 

Na rynku dostępne są różne rodzaje przepływomierzy, które można poddawać samodzielnej kalibracji. Niewątpliwą zaletą takich urządzeń jest ich mały, praktyczny rozmiar oraz nieskomplikowana instalacja. W zależności od potrzeb użytkowników, dostępne są dla nich liczniki mechaniczne oraz cyfrowe.

 

Pozostałe atuty liczników AdBlue

Jak widać liczniki do AdBlue są bardzo praktyczne i posiadają wiele istotnych atutów. Nowoczesne urządzenia tego rodzaju umożliwiają łatwy odczyt stanu licznika, a dodatkowo często posiadają funkcję zapamiętywania ostatniego tankowania. W nowoczesnych licznikach można też znaleźć alarmy informujące o niskim stanie cieczy, podświetlane wyświetlacze umożliwiające prawidłowy odczyt w warunkach słabego oświetlenia czy też systemy pozwalające na ustawienie kierunku przepływu.

Aby zapewnić prawidłowe działanie liczników, należy co pewien czas dokonywać ich przeglądów, serwisu i kalibracji.

codeengineers
Ostatnio opublikowane przez codeengineers (zobacz wszystkie)
SHARE:
MOTORYZACJA 0 Replies to “Zastosowanie i cechy liczników do AdBlue”
codeengineers