6 grudnia 2019

Taśma mocująca do peruk – podstawowe informacje

Niektóre z oferowanych przez naszą firmę peruk mogą być mocowane do skóry głowy przy pomocy specjalistycznej dwustronnej taśmy dedykowanej tego typu wyrobom. Stosowana przez nas taśma jest wodoodporna, przezroczysta oraz doskonale utrzymuje perukę na miejscu, nawet podczas wykonywania dynamicznych ruchów. Aplikować ją można nawet samodzielnie. Jak to zrobić?

Przed nałożeniem taśmy należy oczyścić skórę głowy i czoło, usuwając wacikiem lub gąbką pozostałości kosmetyków, olejków oraz potu. Sprawi to, że klej zastosowany w produkcie będzie o wiele bardziej wydajny i nie wystąpi ryzyko odklejania się peruki po kilku godzinach od jej nałożenia. Taśmę do przyklejenia peruki nałożyć należy następnie na skórę w miejscu, w którym pragniemy aby rozpoczynała się linia czoła. Kolejnym krokiem jest założenie na głowę wyrobu naturalnego lub syntetycznego i upewnienie się, że jego krawędź dokładnie pokrywa się z krawędzią paska taśmy. Jeżeli zauważymy ewentualne niedoskonałości lub niedociągnięcia, resztki taśmy możemy odciąć lub też zamaskować ją korzystając z kosmetyków do peruk.

Pamiętajmy, że na dwustronnej taśmie znajdują się znaczne ilości kleju, które mogą uszkadzać włosy naturalne oraz perukę w sytuacji, gdy będziemy produkt zdejmować zbyt dynamiczne i nieostrożnie. Aby uniknąć wyrwania włosów lub pukli przymocowanych do peruki, na początku powierzchnię w okolicach taśmy zwilżmy delikatnie wodą, a następnie podważmy krawędź plastra paznokciem. Następnie delikatnie i powoli podnośmy perukę, delikatnie podważając taśmę paznokciem. Im więcej uda nam się jej odkleić, tym szybciej i mniej boleśnie przebiegać będzie dalsze usuwanie. Niekiedy okazać się można, że środek mocujący przywarł do skóry głowy lub produktu zastosowanego do wizualnego zwiększenia objętości fryzury zbyt silnie, a do jego odczepienia użyć trzeba specjalistycznego rozpuszczalnika do kleju. Nie stosujmy w takiej sytuacji produktów dostępnych w marketach czy drogeriach, a zgłośmy się do profesjonalistów zatrudnionych w zakładzie perukarskim, bowiem będą oni w stanie wybrać dla nas środek, który jednocześnie pozwoli odkleić taśmę i nie wpłynie negatywnie na kondycję skóry głowy.

Peruki Kraków 

Szlak 24

03-801 Warszawa

 

Popularne tagi: peruki kraków , peruki kraków sklep

codeengineers
Ostatnio opublikowane przez codeengineers (zobacz wszystkie)
SHARE:
PORADY 0 Replies to “Taśma mocująca do peruk – podstawowe informacje”
codeengineers