27 października 2022

Trener personalny – czy warto nim zostać

Z każdym rokiem świadomość społeczeństwa na temat zdrowia i dobrych nawyków żywieniowych. Coraz częściej zwracamy uwagę na to co jemy oraz to, że aktywność fizyczna odgrywa w naszym życiu co raz większa rolę. To wszystko sprawia, że zapotrzebowanie na profesjonalnych trenerów personalnych stale rośnie. Coraz częstszym widokiem na siłowniach jest obraz ludzi trenujących pod czujnym okiem trenera personalnego. Jest to bardzo dobry trend, przynoszący pozytywne skutki, ponieważ wiedza i doświadczenie trenerów personalnych, pozwalają osiągnąć lepsze efekty,  w krótszym czasie.

Trener personalny – kto to właściwie jest

W związku z dużym zainteresowaniem zdrowym trybem życia, trenerów personalnych jest coraz więcej. Polskie prawo w żaden sposób nie reguluje definicji oraz uprawnień do wykonywania tego zawodu. Dlatego ważne jest, by wiedzieć, jak wybrać tego, który dysponuje odpowiednią wiedzą i umiejętnościami – prośmy więc zawsze o przedstawienie odpowiednich dokumentów.

Dla osoby, która zaczyna przygodę ze sportem trener personalny jest bardzo ważny i pomocny. Taki certyfikowany trener personalny ma dużą wiedzę z zakresu anatomii, fizjonomii, biomechaniki oraz zdarza się, że i z fizjoterapii. Trener z taką wiedzą z pewnością będzie bardzo pomocny w doborze ćwiczeń, poprawie mobilizacji co w bezpieczny sposób przyniesie zamierzone efekty.

Często również obszarem, w którym możemy liczyć na trenera personalnego jest dieta, którą doświadczony trener bez problemu powinien ułożyć.

Systematyczna praca i stosowanie się do zaleceń trenera personalnego, z pewnością pozwoli uzyskać założone cele.

Trener personalny – uzyskaj certyfikat

W tym zakresie istnieje dużo możliwości. Wiele placówek dydaktycznych organizuje profesjonalne szkolenia i kursy, które rzetelnie przygotowują do zawodu trenera personalnego. Wśród nich znajdziemy m.in. Akademię Mistrzostwa Sportowego, która od lat z powodzeniem szkoli przyszłych trenerów w wielu polskich miastach.

Jeśli i Ty chcesz zdobyć wiedzę i uprawnienia, zapisz się na najbliższy kurs trenera personalnego.

 

 

Popularne tagi: kurs instruktora pływania , kurs instruktora fitness , kurs instruktora tańca , kurs wychowawcy kolonijnego

codeengineers
Ostatnio opublikowane przez codeengineers (zobacz wszystkie)
SHARE:
EDUKACJA 0 Replies to “Trener personalny – czy warto nim zostać”
codeengineers