22 lutego 2022

Kurs na wózki widłowe, czyli jak zdobyć uprawnienia na nie

Przede wszystkim, by zdobyć ważne uprawnienia na wózek widłowy, należy ukończyć kurs, teoretyczny oraz praktyczny i zdać egzamin państwowy. Kurs na wózek widłowy średnio zajmuje około tygodnia, jeśli będzie odbywać się weekendowo no to ciut dłużej. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku dwuczęściowego egzaminu otrzymuje się certyfikat, który jest potwierdzeniem uzyskanych uprawnień.

Kurs na wózki widłowe – dlaczego warto zrobić na nie uprawnienia

Robiąc kurs na wózki widłowe i otrzymując na nie uprawnienia, jednocześnie podnosimy swoje kwalifikacje, co może wiązać się z innymi obowiązkami w pracy, ale również i wyższą pensją. Uprawnienia na wózki widłowe zdecydowanie wpływają na lepsze wynagrodzenie pracowników z uprawnieniami, niż tych, co ich nie mają.

Poza tym uzyskanie uprawnień na wózki widłowe nie jest wcale problematyczne, ponieważ nie stawia nas to przed wielkimi wymaganiami. Oczywiście, że warto mieć jednak odpowiednie predyspozycje, ale większość umiejętności nauczyć się można na kursie i potem już w praktyce. Same uprawnienia warto uzyskać, chociażby dlatego, że ich ważność wynosi 5 lub 10 lat, po tym czasie po prostu należy je odnowić.

Kurs na wózki widłowe – kto może się o nie ubiegać

Zacznijmy od tego, że osoba ubiegająca się o uprawnienia na wózki widłowe musi mieć ukończone 18 lat. Dodatkowo zrobione badania lekarskie z orzeczeniem o braku przeciwwskazań do pracy jako kierowca. Osoba, która ubiega się o uprawnienia, musi ukończyć kurs na wózki widłowe, by móc zdać egzamin. Jednak by pracować w magazynach, pracodawca powinien wydać imienne zezwolenie na kierowanie wózkiem widłowym.
Należy wspomnieć również o tym, że w przypadku kiedy poruszamy się wózkiem widłowym po drogach publicznych, wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii.

 

Popularne tagi: kursy UDTkurs operator żurawiakurs na suwnice

 

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.szkolenia-osjakow.pl/kontakt
kurs na wózki widłowe

Dojazd:

codeengineers
Ostatnio opublikowane przez codeengineers (zobacz wszystkie)
SHARE:
EDUKACJA 0 Replies to “Kurs na wózki widłowe, czyli jak zdobyć uprawnienia na nie”
codeengineers