6 sierpnia 2021

Konfigurator opon Gliwice – jak dobrać rozmiar opon do samochodu

Pewnie zdarzyło Ci się nie raz, że zastanawiasz się, jaki rozmiar opon pasuje do Twojego auta. Taką informację można szybko i łatwo zweryfikować samodzielnie. Dobór rozmiaru opon nie jest wcale taki trudny, jak nam się wydaje!

Konfigurator opon Gliwice – gdzie szukać rozmiaru opon

Na początku zaznaczmy, że istnieje kilka sposobów, by ustalić rozmiar opon naszego auta. Parametry ogumienia naszego wozu znajdziemy bezpośrednio na oponach, jak również w innych miejscach naszego samochodu. A gdzie dokładnie? O tym w dalszej części artykułu.

Najprościej i zdecydowanie najszybciej rozmiar opon odczytamy na samych oponach. Znajduje się on na boku opony. Wystarczy, że znajdziemy ciąg cyfr i liter. To właśnie w nim ukryte są główne parametry naszego ogumienia.

Jest to szybka i prosta metoda, niestety nie zawsze wiarygodna, np. wtedy kiedy staliśmy się niedawno kolejnym właścicielem auta. W takiej sytuacji warto skorzystać z wiarygodniejszych sposobów niż napis na oponie, ponieważ istnieje ryzyko, iż poprzedni właściciel błędnie dobrał wymiar opon. Sugerując się tym napisem, możemy niestety powielić błąd poprzednika.

Kolejnym sposobem na uzyskanie informacji odnośnie do rozmiaru opon jest tabliczka znamionowa z rozpisanymi rozmiarami opon, a także z ciśnieniem, jakie powinno się w nich znajdować.

Większość pojazdów taką tabliczkę, na której wyszczególnione są wszelkie rozmiary, które dopuszcza producent auta, posiada. W zależności od marki auta, tabliczka znajdować się będzie w różnych miejscach, np. na wewnętrznej klapie wlewu paliwa czy na słupku drzwiowym.

Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów na dobranie odpowiedniego rozmiaru naszych opon. Warto przy okazji zapoznać się z danymi, które także są tam umieszczone, o których wspominaliśmy wyżej.

Jeśli z niewiadomych przyczyn takiej tabliczki nie będzie lub będzie nieczytelna zawsze można posilić się instrukcją obsługi pojazdu. Jest szansa, że takową posiadamy 😉

Mając nadal wątpliwości, warto udać się do punktu, np. Serwis opon i tam fachowcy dobiorą nam odpowiednie ogumienie, a to dzięki konfigurator opon Gliwice

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
konfigurator opon Gliwice

Dojazd:

codeengineers
Ostatnio opublikowane przez codeengineers (zobacz wszystkie)
SHARE:
MOTORYZACJA 0 Replies to “Konfigurator opon Gliwice – jak dobrać rozmiar opon do samochodu”
codeengineers