22 listopada 2019

Nóż dla survivalowca — nie tylko nóż myśliwski

Kiedy wybierasz się na wyprawę survivalową do lasu warto, abyś miał przy sobie narzędzie, które będzie praktyczne i będzie pomocne przy pracach obozowych.

Noże myśliwskie

Z definicji noże myśliwskie służą do patroszenia i oprawiania zwierzyny oraz do drobnych prac w obozie. Dzisiaj takie noże przyjęły różne formy, dostosowując się tym samym do potrzeb myśliwych. Noże te znajdziemy o klasycznym ostrzu, do skórowania czy otwierania zwierzyny. To, co powinno łączyć wszystkie noże myśliwskie to łatwość, z jaką możemy je wyczyścić po zakończonych pracach przy zwierzynie oraz możliwość wykonywania nimi precyzyjnych cięć.

Nóż survivalowy

Nóż jest podstawowym elementem wyposażenia każdego survivalowca. W czasie leśnej wyprawy nóż spełnia liczne funkcje. Pomoże zbudować schronienie dla nas, dzięki nim przygotujemy sobie jedzenie lub upolujemy zwierzynę. Noże spełniają również inne przydatne funkcje, choćby taką, że przydają się przy udzielaniu pierwszej pomocy lub ochrony życia naszego i współtowarzyszy. Dlatego, jeśli wybieramy się na wyprawę survivalową, nie liczmy na to, że wystarczy nam tylko scyzoryk. Nóż do zadań specjalnych, aby był trwały, powinien być wykonany ze stali nierdzewnej i posiadać wygodną rękojeść, dzięki której przy długim użytkowaniu nie zrobią nam się odciski. Przy tego typach noży najważniejsze jest jego ostrze, które powinno być ostre i trwałe oraz powinno dawać sobie radę z przecięciem różnych materiałów.

Fajnym rozwiązaniem są noże uniwersalne, np. noże Muela, których niska waga, solidna klinga ze stali nierdzewnej oraz przystępna cena stanowią mocne atuty takiego noża.

codeengineers
Ostatnio opublikowane przez codeengineers (zobacz wszystkie)
SHARE:
Bez kategorii 0 Replies to “Nóż dla survivalowca — nie tylko nóż myśliwski”
codeengineers