29 kwietnia 2020

Z jakiego materiału wykonać schody zewnętrzne? Granitowe schody z kamienia

Najczęściej schody zewnętrzne oklejone są płytkami ceramicznymi lub płytkami gresowymi. Prawda jest jednak taka, że jest to okładzina budżetowa, ponieważ na dłuższą metę się nie sprawdza. Płytki po kilku latach zaczynają odpadać i w żaden sposób nie jesteśmy w stanie tego powstrzymać. W efekcie mamy taki produkt, który co chwilę wymaga naprawy.

Zdecydowanie lepszą opcją na schody zewnętrzne jest wykonanie schodów z kamienia. Najlepszym materiałem jest granit – jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz zmiany temperatur. Dodatkowo schody z granitu nie posiadają żadnych łączeń ani fug, wykonane są z elementu wycinanego na wymiar, dzięki czemu zyskują dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Ogromnym atutem schodów z granitu jest możliwość płomieniowania powierzchni lub utworzenia pasków pisakowanych na granicie polerowanym, dzięki czemu nie straszne będą Ci schody podczas przymrozków. Okładzina z płytek zimą jest śliska, przez co niebezpieczna. Posiadając granitowe schody zewnętrzne nie musisz martwić się, że możesz mieć schody piękne lub bezpieczne, ponieważ schody z kamienia łączą jedno i drugie.

Jakie schody wewnętrzne wybrać? Schody wspornikowe, schody dywanowe, schody półkowe

O ile na schody zewnętrzne najlepszym materiałem jest granit, o tyle na schody wewnętrzne możemy wybrać dowolny rodzaj kamienia. Najczęściej jednak wybierany jest marmur, miedzy innymi marmur Calacatta oraz marmur Carrara. Marmur posiada ogromną liczbę wzorów i kolorów, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie marmur idealny. Schody marmurowe nie wymagają dodatkowych zdobień, ponieważ zachwycają swoim widokiem. Zwłaszcza, jeśli z marmuru wykonujemy schody półkowe, schody wspornikowe lub schody dywanowe. Te rodzaje schodów charakteryzuje minimalizm, który oszałamia swoją prostotą. Są to schody, które zyskują coraz większą liczbę zwolenników, ponieważ schody od jakiegoś czasu nie służą tylko przejściu na wyższą kondygnację – stanowią jeden z elementów dekoracji wnętrz.

Artykuł powstał przy współpracy z https://schody-granitowe-kmx.pl/

SHARE:
DOM 0 Replies to “Z jakiego materiału wykonać schody zewnętrzne? Granitowe schody z kamienia”
codeengineers