24 lutego 2020

Antykorozja firmy Warszawa – VCI jako zabezpieczenie antykorozyjne w transporcie morskim

Jednym z bardziej opłacalnych, ale równocześnie dość skomplikowanym logistycznie transportem jest transport morski. Ze względu na specyficzne warunki atmosferyczne, które panują podczas takiego transportu, czyli bardzo duża wilgotność, duże zasolenie, brak cyrkulacji powietrza czy znaczne amplitudy temperatur, ładunki są bardzo narażone na korozję. Jak je chronić? Poznaj działania VCI, czyli bezinwazyjnego zabezpieczenia antykorozyjnego.

Antykorozja firmy Warszawa – korozji mówimy stanowcze nie

Korozja jest bardzo niepożądana i polega na stopniowej degradacji metalu i prowadzi do poważnych strat oraz uszkodzeń. Na zgubne skutki korozji szczególnie narażone są ładunki w transporcie morskim. Aby uchronić je przed uszkodzeniami spowodowanymi korozją, stosuje się zabezpieczenia, przeciwdziałające pojawianiu się wilgoci z zastosowaniem folii PE, aluminiowej, zminimalizowaniem ilości powietrza w opakowaniu lub poprzez stosowanie środków osuszających wewnątrz ładunku. Do najbardziej znanych i najskuteczniejszych zabezpieczeń należą produkty antykorozyjne VCI. Na czym polega ta ochrona?

Metoda z wykorzystaniem VCI jest jedną z metod antykorozji firmy, polegającą na wolnym odparowywaniu lotnych inhibitorów z papieru lub folii, w którą zapakowano i zabezpieczono metalowy przedmiot. Dzięki temu powierzchnia tego przedmiotu nie rdzewieje. Działanie inhibitora sprowadza się do tworzenia niewidzialnej, bezwonnej warstwy na powierzchni metalowego przedmiotu oraz wypełnienia przestrzeni wokół. Cząsteczki VCI emitowane są do momentu ich wyczerpania, dzięki temu zabezpieczony pakunek może być przechowywany lub transportowany nawet do roku.

Największą zaletą metody VCI jest jej trwałość i bardzo duża skuteczność oraz to, że powierzchnia, którą chroni, pozostaje czysta, sucha i gotowa do użycia w każdym momencie i nie potrzeba jej dodatkowo czyścić.

Antykorozja firmy Warszawa — wejdź i sprawdź również inne produkty VCI.

Popularne tagi : preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz , oleje antykorozyjne , folia aluminiowa

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
antykorozja firmy Warszawa

Dojazd:

SHARE:
TRANSPORT 0 Replies to “Antykorozja firmy Warszawa – VCI jako zabezpieczenie antykorozyjne w transporcie morskim”
codeengineers