29 września 2021

Papier antykorozyjny – zalety

Zanim zaczniemy wymieniać zalety papieru antykorozyjnego, wyjaśnijmy najpierw co to za twór. Otóż papier antykorozyjny to nic innego jak papier opakowaniowy, który nasączony jest lotnymi inhibitorami korozji, zwanym VCI lub LIK. Te lotne inhibitory osadzają się na zabezpieczonym przedmiocie i tworzą warstwę, która zabezpiecza przed wpływem czynników, które mogą powodować korozję. Papier antykorozyjny służy do zabezpieczania wyrobów metalowych, ale również innych elementów, które podatne są na korozję.

Papier antykorozyjny VCI doskonale sprawdza się również w wielu innych branżach, np. w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym. To również idealne rozwiązanie do zabezpieczania przedmiotów w transporcie morskim.

Papier antykorozyjny charakteryzuje prostota użycia. Metalowe elementy nie wymagają dodatkowego nanoszenia na ich powierzchnię innych substancji. Nie ma również problemów z usuwaniem środków ochronnych przed montażem czy obróbką.

To nie jedyna zaleta papierów VCI. Papiery te zapewniają dużą skuteczność ochrony. VCI dociera bowiem w każdy, nawet najmniejszy zakamarek opakowania. Bez najmniejszego trudu dostają się w najbardziej trudno dostępne miejsca chronionego przedmiotu. Papiery antykorozyjne są wręcz idealnym sposobem na zabezpieczenie przed korozją części nawet o najbardziej skomplikowanym kształcie, ponieważ zabezpieczenie takich przedmiotów olejem czy smarem jest dość trudne, a jeszcze trudniejsze jest ich usunięcie. Metoda VCI eliminuje te problemy, a jednocześnie daje gwarancję doskonałej ochrony.

Warto dodać, że papiery antykorozyjne emitują VCI stopniowo, dzięki czemu zapewniają skuteczną ochronę metalowych przedmiotów nawet przez 3 lata.

Dodatkową korzyścią używania papierów antykorozyjnych, jest również to, że są ekologiczne i nadają się do recyklingu. Dlatego nie stwarzają więc zagrożenia ani dla środowiska, ani dla ludzi, a ich utylizacja jest bezproblemowa.

Popularne tagi: folia aluminiowafolia antykorozyjnapłyn antykorozyjnysmar antykorozyjnypapier VCIfolia VCIworki VCIantykorozja

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
papier antykorozyjny

Dojazd:

SHARE:
PRZEMYSŁ 0 Replies to “Papier antykorozyjny – zalety”
codeengineers