27 grudnia 2019

Sposoby zabezpieczania przed korozją

Podczas sezonowego postoju maszyn bądź długoterminowego magazynowania części, bardzo istotne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony produktów przed zabrudzeniami i korozją. Na rynku dostępne są różne materiały opakowaniowe, które spełnią Twoje oczekiwania w tym zakresie.

Sposoby zabezpieczania przed korozją – masz z nią problemy?

Zazwyczaj przyczyna korozji leży już w samym procesie produkcyjnym. Jeśli produkujesz przedmioty wrażliwe na rdzewienie albo musisz wysyłać je transportem morskim, z całą pewnością problem korozji nie jest Ci obcy. Kiedy korozja się już pojawia, to najczęściej prowadzi do reklamacji zgłaszanych przez odbiorców. Wtedy również należy wykonać kosztowne i czasochłonne naprawy, w najgorszym przypadku dochodzi po prostu do zniszczenia produktu.

Przyczyn powstawania korozji jest wiele i często są trudne do stwierdzenia. Czasem niewielkie nieprawidłowości podczas produkcji mogą zwiększyć ryzyko powstania korozji czy wygenerować dodatkowe koszty. Możesz ich uniknąć, stosując odpowiednie opakowania zabezpieczające przed korozją, zapewniając sobie optymalizację kosztów procesu produkcyjnego.

Sposoby zabezpieczania przed korozją – nie tylko podczas transportu

Sposoby zabezpieczania przed korozją podczas transportu i nie tylko, to:

Papier antykorozyjny – jest to papier ochronny, który zawiera lotny inhibitor korozji. Służy do zabezpieczania stali, żelaza, żeliwa i zawartości opakowań podczas transportu.

Folia antykorozyjna – przezroczysta folia służąca do ochrony metali stosowana jako wierzchnie lub całkowite okrycie palet na czas transportu. Dzięki tej folii w dowolnym czasie, bez konieczności otwierania opakowania możliwa jest identyfikacja towaru.

Pochłaniacz wilgoci – osuszające torebki wypełnione granulatem z aktywowanej gliny. Służy do zabezpieczenia przed wilgocią maszyny, urządzenia itp.

 

 

Popularne tagi : odrdzewiacz , oleje antykorozyjne , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , papier antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI

 

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
Sposoby zabezpieczania przed korozją

Dojazd:

 

SHARE:
PORADY 0 Replies to “Sposoby zabezpieczania przed korozją”
codeengineers