23 września 2019

Korozja metali a ochrona przed korozją

Korozja, czyli proces niszczenia materiałów spowodowany oddziaływaniem otaczającego je środowiska to zjawisko, którego nie da się niestety wyeliminować, ale możemy je znacząco ograniczyć. Bez trwałej i efektywnej ochrony przed korozją wiele elementów metalowych już po krótkim czasie zaczyna ulegać zniszczeniu. W efekcie tracą nie tylko walory estetyczne, ale co znacznie istotniejsze użytkowe. W zapobieganiu temu konieczna jest odpowiednia ochrona przed korozją. Sprawdźmy co zrobić, by chronić metalowe przedmioty?

Zastosowanie powłok ochronnych

To najczęściej stosowany sposób zabezpieczenia metalowych powierzchni. Nie warto rezygnować z tego etapu, gdyż niezabezpieczony odpowiednio metal zacznie szybko ulegać zniszczeniu na skutek niekorzystnego oddziaływania środowiska. Nałożenie warstwy ochronnej zapewni trwałość metalowych przedmiotów przez długi czas. Zastosować w tym celu można powłoki metaliczne np. stal kwasoodporną lub niemetaliczne. Doskonałymi produktami do ochrony przed korozją będą farby, smary i oleje antykorozyjne. Ważne, aby powłoka metalu przed nałożeniem takiej warstwy była odpowiednio przygotowana, a wszelkie zabrudzenia usunięte, by zapewnić dobrą przyczepność i trwałość  produktu.

Odpowiedni dobór materiałów

Zastosowanie odpowiednich materiałów odpornych na środowisko, w jakim będą pracować, ma także kluczowe znaczenie w ich ochronie przed przyśpieszoną korozją. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość więc zadbajmy o odpowiednią ochronę takich elementów, stosując produkty antykorozyjne.

 

 

Popularne tagi: folia VCI , worki VCI , antykorozja , zabezpieczenie antykorozyjne , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny
 

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona przed korozją

Dojazd:

 

 

codeengineers
Ostatnio opublikowane przez codeengineers (zobacz wszystkie)
SHARE:
PORADY 0 Replies to “Korozja metali a ochrona przed korozją”
codeengineers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *