7 czerwca 2019

Jak magazynować olej napędowy zgodnie z przepisami?

Czy możliwe jest magazynowanie oleju napędowego w beczkach? Jakie normy powinien spełniać zbiornik na paliwo? W poniższym artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania na temat przenośnych zbiorników na paliwo.

Czym jest zbiornik na paliwo?

Zbiornik na paliwo to zbiornik dwuścienny, który stworzony jest z dwóch warstw stali lub tworzywa sztucznego, który wyróżnia się bardzo małą przestrzenią między nimi. Składa się on ze zbiornika wewnętrznego, czyli właściwego. To właśnie w nim magazynuje się olej napędowy. Kolejna część to płaszcz zewnętrzny, który musi pomieścić co najmniej 100 procent objętości projektowej oleju ze zbiornika wewnętrznego. W obrębie płaszcza zewnętrznego powinien być umieszczony rurociąg, a także zawory i innego rodzaju osprzęt. Te części zbiorników mogą znajdować się również w systemie bezpieczeństwa, który ma gwarantować nieprzenikanie oleju napędowego do gruntu. Możliwe jest przechowywanie oleju napędowego w zbiornikach. Zgodnie z prawem każda osoba i firma zajmująca się przechowywaniem lub transportowaniem oleju napędowego powinna być wyposażona w zbiorniki na paliwo tego typu.

Zbiorniki na paliwo – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze liczy się to, kto jest producentem, a także czy zbiornik posiada odpowiednie atesty i certyfikaty. Ważne jest również to, by dokumentacja producenta była zgodna z ostatecznym wyrobem. Podczas napełniania zbiornika na paliwo powinno zachować wszelkie normy ostrożności. Należy pamiętać, by połączenie cysterny z tankowanym urządzeniem było szczelne. Warto pamiętać, że nie napełnia się zbiorników przez włazy rewizyjne, a także odpowietrzniki. Przy nalewaniu paliwa nie powinno stać się na drabinie, a przyłącze do napełniania powinno znajdować się na poziomie roboczym. To ma zapewnić bezpieczeństwo, a także brak konieczności przechodzenia przez badania i szkolenia BHP dla osób, które mają zajmować się tankowaniem takich zbiorników.

 

SHARE:
MOTORYZACJA 0 Replies to “Jak magazynować olej napędowy zgodnie z przepisami?”
codeengineers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *