30 maja 2019

Praca księgowego – ludzie warci zaufania

Czy księgowa jest potrzebna?

Wiele osób, które zaczynają prowadzenie własnej działalności zastanawiają się nad zatrudnieniem księgowej bądź księgowego. Odpowiedź jest prosta i jednoznaczna, zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za księgowość jest bardzo pomocna a dla wielu przedsiębiorstw niezbędna. Księgowy posiada szeroką wiedzę z zakresu prawa i rachunkowości, co czyni z niego ogniwo niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdej firmy. Księgowi to osoby z dużą wiedz, które posiadają doświadczenie i najczęściej wyższe wykształcenie.

Oczywiście można wykupić usługi księgowych, którzy w pełni zajmą się rozliczeniami i wykonaniem niezbędnych dla twojej firmy działań. Na rynku jest wiele biur rachunkowych, które profesjonalnie zajmują się rozliczeniami itp. Oczywiście ceny usług księgowych Łódź nie są straszne i nie należy ich się bać. A działanie w zakresie rachunkowości na własną rękę może być nieodpowiedzialnym posunięciem.

Kilka ciekawostek na temat pracy księgowych.

Zaczynając od wykształcenia należy zauważyć, że obecnie nie są potrzebne studia ekonomiczne z zakresu rachunkowości aby podjąć prace w zawodzie. Stało się tak w 2013 roku, kiedy to nastąpiła deregulacja tego zawodu.

Potwierdzenie umiejętności.

Dla wielu księgowych ważnym punktem w ścieżce kariery jest uzyskanie certyfikatu księgowego. Jest on potwierdzeniem umiejętności ponieważ jego dokonanie jest poprzedzone kilkoma warunkami. Mianowicie, osoba ubiegająca się o certyfikat księgowego musi mieć trzyletnią praktykę z zakresu księgowości oraz wykształcenie wyższe na kierunku rachunkowość. Innymi warunkami mogą być trzyletnia praktyka w księgowości oraz ukończone studia podyplomowe z rachunkowości. Ostatnią, trzecią opcją jest dwuletnia praktyka w księgowości, wykształcenie średnie oraz zdanie państwowego egzaminu potwierdzającego wiedzę i umiejętności. Uzyskanie certyfikatu księgowego pozycjonuje danego księgowego bądź księgową wyżej na rynku pracy, tym samym księgowy z certyfikatem może ubiegać się o większą stawkę, która jest uzasadniona poziomem wykonywanej pracy, doświadczeniem i umiejętnościami jakie potwierdza certyfikat.

SHARE:
Bez kategorii 0 Replies to “Praca księgowego – ludzie warci zaufania”
codeengineers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *