28 listopada 2022

Obróbka metali CNC łódzkie – co to właściwie jest

Obróbka metali CNC jest to proces produkcyjny, w którym surowy materiał przetwarza się na gotowy produkt. Wykorzystuje się do tego maszyny zwane obrabiarkami CNC. To najnowocześniejsza wersja obróbki skrawaniem.

Wprowadzenie automatycznego sterowania w obrabiarkach przyczyniło się do wzrostu ich wydajności, precyzji oraz powtarzalności tego procesu. Jednak podstawowe zasady obróbki pozostały w dużym stopniu niezmienne.

Obróbka metali CNC łódzkie – na czym polega obróbka CNC

Na czym polega obróbka CNC? Otóż wytwarzanie części obróbką CNC polega na usuwaniu warstwy materiału z przedmiotu obrabianego w celu uzyskania zaprojektowanych kształtów. W zależności od tego, jakie kształty produktu chcemy uzyskać mamy do dyspozycji różne rodzaje obróbki skrawaniem: frezowanie, wiercenie, toczenie czy szlifowanie. Do każdego rodzaju stosuje się dedykowane obrabiarki.

Obecnie stosowane obrabiarki CNC mają wbudowane systemy sterujące, które umożliwiają w pełni automatyczną pracę, dzięki czemu możliwa jest seryjna produkcja dużych ilości precyzyjnych elementów dla różnych branż przemysłu, takich jak: motoryzacyjnego, lotniczego, rolniczego, kolejowego, budowlanego i wielu innych.

Obróbka metali CNC łódzkie – maszyna CNC

Maszyna CNC to urządzenie mechaniczne, które przystosowane jest do realizacji określonych zadań na podstawie programu komputerowego. Takie maszyny są już na rynku od 70 lat, a z biegiem lat systemy sterowania CNC stały się bardziej zaawansowane.

Obróbka metali CNC łódzkie – rodzaje obrabiarek

W przemyśle zastosowanie znajduje bardzo szeroka gama maszyn, która wykorzystuje sterowanie komputerowe. Wszystkie wycinarki plazmowe czy drukarki 3D są właśnie maszynami CNC. Jednak najczęściej stosowanymi obrabiarkami CNC są:

– centra tokarskie,
– centra frezarskie,
– obrabiarki wielozadaniowe.

Jeśli jesteś zainteresowany takimi usługami, zajrzyj tutaj – obróbka metali CNC łódzkie.

Popularne tagi: toczenie CNC Tomaszów Mazowiecki obróbka CNC Bełchatów , toczenie CNC Radomsko , toczenie CNC Piotrków Trybunalski

codeengineers
Ostatnio opublikowane przez codeengineers (zobacz wszystkie)
SHARE:
PRZEMYSŁ 0 Replies to “Obróbka metali CNC łódzkie – co to właściwie jest”
codeengineers