27 września 2019

Siłownia – instruktor może Ci wiele ułatwić

Każdy sprawdzony klub fitness, czy siłownia zatrudnia, a przynajmniej powinien zatrudniać trenera czy też instruktora siłowni. Jest to wtedy profesjonalne podejście do klientów. Nie każdy, kto ćwiczy na siłowni, ma odpowiednie przygotowanie, by samemu poprawiać niedoskonałości swojego ciała. Instruktor to osoba, do której zawsze możemy zgłosić się o pomoc, i zawsze z chęcią nam pomoże. Oczywiście nie zawsze bezpłatnie, ponieważ zazwyczaj usługi instruktora są płatne.

Dla wielu pomoc instruktora jest nieoceniona. Zajmuje się on praktycznie wszystkim, czyli treningami, ćwiczeniami, czy dietą. Jego obecność na siłowni jest więc nie bez znaczenia. Poza treningami trener czuwa nad bezpieczeństwem klientów.

Instruktor pokaże i objaśni Ci ćwiczenia na maszynach siłowych oraz z ciężarami wolnymi. Musisz wiedzieć, że te usługi są bezpłatne. Natomiast do płatnych należy opracowanie treningu spersonalizowanego, czyli ułożenie planu treningowego, szeroko pojęta indywidualna opieka instruktora oraz porady dietetyczne lub rozpisanie diety.

Oni wiedza jak się to robi: siłownia instruktor 

Instruktor powinien posiadać:

  • wiedzę na temat anatomii i fizjologii człowieka (typy budowy ciała, układ mięśniowy, podział i rodzaje mięśni, fizjologia pracy mięśniowej itd.),
  • wiedzę i doświadczenie z metod treningowych (rodzaje treningu, podział ćwiczeń, rodzaje wysiłku fizycznego, zasady stosowania systemów treningowych),
  • umiejętność nauczania, umiejętność przewidywania efektów i ewentualnych konsekwencji mogących powstać w wyniku danego treningu,
  • wiedzę z podstaw żywienia człowieka.

Instruktor siłowni ma bezpośredni kontakt z klientem, więc powinien być komunikatywny, czyli umiejętnie przekazywać swoją wiedzę, wytwarzać dobrą atmosferę podczas ćwiczeń, a także dbać o dobre relacje z klientami.

Trener musi posiadać widoczne cechy sportowej sylwetki, czyli być dobrze zbudowany, ponieważ nie może być tak, że instruktor wygląda gorzej niż klient.
Podsumowując, siłownia bez instruktora jest jak autobus bez kierowcy.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”siłownia

Dojazd:

 

SHARE:
EDUKACJA 0 Replies to “Siłownia – instruktor może Ci wiele ułatwić”
codeengineers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *